Який кулер для води обрати?
Насамперед потрібно визначитися з розміром кулера, на ринку вони представлені в основному у двох варіантах:
Підлоговий кулер - це класичний варіант виконання, розміри в середньому складають 1м заввишки і близько 40 см завширшки. З переваг варто відзначити, що кулера такого типу найчастіше мають великий набір функцій, нижня частина кулера може бути невеликою холодильною шафкою або просто сховищем для стаканчиків і чаю, є варіанти з нижнім завантаженням пляшки, що значно полегшує процес заміни. Підлогові кулери прості в установці та обігу. З недоліків відзначимо, що через розміри такий кулер впишеться не в кожен інтер'єр, використовується в основному в офісах і торгових центрах.
Визначившись і розміром, переходимо до функціоналу:
Диспенсери (водороздавачі) - це кулера, що не мають функції нагрівання та охолодження води. Найчастіше їх використовують у дитячих садках, школах чи місцях з великою прохідністю без доступу до електрики. Диспенсери значно дешевше і легше звичайних кулерів, вони не вимагають електроживлення, їх простіше переносити і встановлювати в будь-якому місці.
"Чайники" – кулера з функцією нагрівання.
Якщо у вас немає необхідності охолоджувати воду, на ринку є варіанти моделей без функції охолодження, тільки з нагріванням. Часто встановлюються в офіси для заварювання чаю або розчинної кави.
Кулер з функцією нагрівання та охолодження - класичний вид кулера, дуже поширені. Відрізняються переважно видом охолодження: компресорне або електронне.
відрізняються високою продуктивністю (2-3 літри холодної води на годину) та довговічністю. Температура води підтримується близько 5-7 градусів. Працюють за принципом холодильника. Завдяки наявності компресора можливі варіанти з холодильною шафкою.
Візуально відрізнити від інших кулерів можна за характерними решітками радіатора з тильного боку.
Що стосується недоліків, в першу чергу це вартість - компресорні кулера набагато дорожчі за електронні, так само великі габарити і вага роблять компресорні кулера дуже незручними до транспортування (до речі, їх перевезення можна здійснювати тільки у вертикальному положенні через особливості конструкції).
мають деякі переваги по відношенню до компресорних:
помітно нижча вартість
мають меншу вагу та габарити.
З недоліків: менша продуктивність системи охолодження (близько 1-1.5 літра на годину) за середньої температури води 12-15 градусів цельсія.
Період експлуатації кулера з електронним охолодженням довше завдяки тому, що в системі немає механічних частин, відсутній отруйний холодоагент фреон і, отже, немає ризику його витоків. Кулер з електронним типом охолодження - екологічно чистий та безпечний пристрій, вартість якого дуже невисока. Ще одна істотна перевага таких моделей полягає в практично безшумній роботі. Такі кулери, як правило, купують для медустанов, шкіл, дитячих садків, готелів. Перевозити апарат можна в будь-якому положенні — на подальшій роботі це ніяк не позначиться.
.Інші статті
- Як правильно встановити пляшку?Ця стаття про те, як влаштована пробка, як правильно відкрити спляшку, встановити її на кулер, або помпу на пляшку.Як правильно встановити пляшку?
- Часті питання про кулерУ цій статті розберемо найчастіші питання щодо кулерівЧасті питання про кулер