Продавець УкрАкваТех розвиває свій бізнес на Prom.ua 10 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
1206 відгуків
promo_banner
Технології фільтрації води та енергозбереження - це ваше здоров'я і комфорт
+380 (67) 482-35-88
+380 (48) 783-01-88
+380 (66) 788-65-99

Збірка сольового бака

Збірка сольового бака

Бак для регенеруючого розчину входить до складу фільтрів з хімічною регенерацією, тобто тих фільтрів, яким для відновлення фільтруючих властивостей потрібно те чи інше хімічна речовина. Розчин з такою речовиною – регенератором готується і зберігається (до чергової регенерації) у спеціальній ємності, яку для простоти і називають баком. Ємність може бути різної форми (наприклад бочкообразной, як показано на малюнку або квадратного перетину, як на малюнку) і розміру, в залежності від типу регенерату (хімічної речовини, що використовується для регенерації) і продуктивності фільтра, з яким вона буде використовуватися.

Отже, бак представляє собою якусь ємність (1) (як правило, пластикову) з кришкою (2). В баку може встановлюватися спеціальна сітка (3), на яку буде насыпаться регенерат (7). Строго кажучи, без цієї сітки можна обійтися, існує безліч моделей баків, де сітка не використовується.

Найважливішим вузлом є шахта (4) – пластикова труба, всередині якої змонтована засмоктує система, що включає в свій склад поплавковий запірний клапан(5) і кульковий відсічною клапан (6) (air-checkvalve). Через штуцер (9) засмоктує система з'єднується з блоком управління фільтра.

Переливний штуцер (10) встановлений на випадок відмови всіх систем регулювання кількості води в баку і повинен бути, в ідеалі, з'єднаний з дренажною лінією.

Принцип роботи

Початок роботи

У бак з фільтра подається певна кількість води (8) (в деяких моделях першу заливку води доводиться здійснювати вручну). Після цього у бак насипається хімічний регенерант (7), наприклад таблетована сіль для іонообмінних пом'якшувачів або перманганат калію (марганцівка) для окислювальних фільтрів для видалення заліза. Кількість води регулюється або налаштуванням поплавкового клапана (5), або автоматичним блоком управління фільтра (у цьому випадку поплавковий клапан служить додатковим захистом від переливу) і залежить від типу фільтра та його розміру продуктивності), але завжди на кілька сантиметрів вище рівня сітки (3), (якщо вона є).

Дуже важливо, щоб бак для регенеруючого розчину заповнювався певною кількістю води, а не як «бог на душу покладе». Наприклад, для регенерації 1 літра смоли в ионообменном умягчителе потрібно цілком певну кількість кухонної солі (NaCl). У свою чергу, кухонна сіль розчиняється у воді також в певних кількостях (межа розчинності близько 300 г/л). Таким чином підбирається то кількість води, в якому розчиниться потрібне для повноцінної регенерації даного фільтра умягчителя кількість таблетованої солі. Якщо води буде менше, то в ній розчиниться менше солі і іонообмінна смола не відновить достатньою мірою своєї іонообмінної ємності – знизиться ефективність пом'якшення та очищення води. Якщо ж води буде більше, то регенеруватися смола буде навіть краще, але при цьому зросте витрата солі на кожну регенерацію і збільшаться експлуатаційні витрати на обслуговування системи водоочищення.

Необхідно також, щоб між регенерації проходило достатньо часу для освіти в баку концентрованого розчину регенеранта. З цієї точки здається, що начебто раціональніше застосовувати ту ж сіль не в формі таблеток, а звичайну – розсипом. І розчиниться швидше, і дешевше. Однак не випадково сіль потрібно саме в пресованому вигляді (це можуть бути не тільки таблетки, але і соляні брикети у формі подушечок або капсул і просто пресована і потім колота на шматки в кілька сантиметрів, як щебінка, кухонна сіль).

Справа в тому, що сіль розсипом не розчиняється у воді миттєво, зате дуже швидко злежується в монолітний ком. Такий ком не тільки матиме площу поверхні, значно меншу, ніж таке ж по вазі кількість солі в таблетках, а значить і буде набагато повільніше розчинятися. Він може нарости навколо шахти(4) з засасывающей системою і таким чином повністю блокувати роботу системи регенерації фільтра, що неминуче призведе до його виходу з ладу.

Регенерація

Під час циклу регенерації розчин з бака через засасывающую систему починає надходити в блок управління фільтром. Там регенеруючий розчин у певній пропорції розбавляється водою і далі використовується в процесі хімічної регенерації фільтруючого середовища, що застосовується в даному типі засипного фільтра.

По мірі засмоктування регенеруючого розчину, його рівень в баку починає знижуватися.

Пристрій водопідготовки

Це відбувається до тих пір, поки не спрацює кульковий відсічною клапан (6), тобто кулька не сяде щільно в сідло і не перекриє потік. Це зроблено для того, щоб не допустити потрапляння повітря в засасывающую лінію.

Наповнення водою

В этом цикле, после окончания регенерации фильтра, в бак начинает подаваться вода из блока управления фильтром. Вода поступает через ту же засасывающую линию, только теперь в обратном направлении – через штуцер (9) и отсечной клапан (6). Поступление воды прекращается либо по команде блока управления фильтром, либо при срабатывании поплавкового клапана (5), который, всплыв до определенного уровня, перекрывает подачу воды в бак. Со временем в этой воде опять раствориться нужное количество соли и процесс повториться при следующей регенерации.

Дана система дуже проста і надійна. Треба тільки не забувати підтримувати в баці запас регенеранта. При цьому не треба боятися пересипати. Насипати можна хоч за самий край бака – все одно, більше ніж треба не розчиниться. Однак рівень регенеранта треба періодично контролювати. Критерій простий – нагорі завжди повинен сухий регенерант.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner