Основні переваги систем зворотного осмосу і принцип роботи
У водопровідній воді, яку переважна більшість людей використовує для пиття і приготування їжі, практично, завжди міститься значна кількість механічних і хімічних домішок. Особливо небезпечно вміст у ній солей важких металів, які мають властивість накопичуватися в організмі, це негативно впливає на здоров'я. Одним з ефективних методів видалення небажаних речовин з водних розчинів став зворотний осмос.
До складу устаткування для зворотного осмосу входять:
- тонкоплівкова полімерна напівпроникна мембрана;
- насос для підвищення тиску (в залежності від умов експлуатації може бути відсутнім);
- система фільтрації;
- система очищення простору перед мембраною.
Установки зворотного осмосу є найбільш довершеними з побутових фільтрів апаратами для очищення води.
Основним елементом цієї системи є зворотньоосмотична мембрана на якій відбувається глибоке очищення води. Розмір осередків вибирається таким чином, щоб забезпечити вільне проходження молекул води (при цьому вона не є бар'єром і для розчинених у воді речовин, розмір молекул яких поступається розміром молекули води). Відповідно, всі домішки (очищення води від важких металів і органічних речовин, з свердловини), розміри молекул яких більше – затримуються і не потрапляють в простір за мембраною.
У той же час, мембрана пропускає розчинені у воді кисень та інші гази, що визначають її смак. В результаті, на виході системи зворотного осмосу вода виходить свіжа і смачна.
У процесі зворотного осмосу вода і розчинені в ній речовини поділяються на молекулярному рівні, при цьому з однієї сторони мембрани накопичується практично ідеально чиста вода, а всі забруднення залишаються по іншу її сторону. Таким чином, зворотний осмос забезпечує набагато вищий ступінь очищення, чим більшість традиційних методів фільтрації, заснованих на фільтрації механічних часток і адсорбції ряду речовин за допомогою активованого вугілля. Крім того, метод зворотного осмосу набагато простіше і дешевше в експлуатації порівняно з іонообмінними системами.
Щоб запобігти потраплянню великих частинок механічних домішок на мембрану, що може привести до перекриття осередків і знижувати продуктивність осмотичних систем очищення і до їх швидкого зношування та руйнування встановлюються префильтры. Обратноосмотические системи фільтрації оснащуються фільтрами тонкого очищення від механічних домішок і вугільними сорбирующими фільтрами, які, ефективно видаляють такі агресивні хімічні речовини, сполуки хлору і органічні розчинники. Кількість ступенів префільтра і типи фільтруючих елементів вибираються з умов необхідного ступеня очищення води перед подачею на мембрану і її хімічного складу.
Зворотньоосмотична система видаляє:
- важкі метали, радіонукліди та інші канцерогени,
- активні хімічні речовини,
- біологічні домішки,
- небезпечні віруси.
Стандартная обратноосмотическая система укомплектована 3-мя картриджами, а также дополнительно может быть оснащена накопительным баком для воды, колбами с разными фильтрующими материалами, минерализатором, что делает воду вкусной, ультрафиолетовой лампой (уничтожающей различные микроорганизмы) минерализатором.
Содержание минеральных веществ в воде очищенной с помощью обратного осмоса может быть недостаточно для нормальной жизнедеятельности человека, львиную их долю он получает с пищей. Для дополнительной минерализации воды используется осмос с минерализатором.
Переваги очищення води з допомогою зворотного осмосу:
- очищена таким чином вода володіє відмінними экстрагирующими властивостями, що дозволяє при її використанні отримувати корисну і смачну їжу;
- чиста вода не викликає алергічних реакцій;
- в результаті вживання чистої води, неможливо накопичення в організмі шкідливих речовин.
При виборі установки зворотного осмосу необхідно звернути увагу на тиск у водопроводі, необхідну продуктивність, необхідну ступінь очищення, розміри фільтра.
Інші статті
- Часті питання про кулерУ цій статті розберемо найчастіші питання щодо кулерівЧасті питання про кулер